Разом до перемоги! Слава Україні!!!

Гарантуємо знижку 10% від рахунку конкурентів

Як обрати перетворювач частоти?

Як же правильно вибрати перетворювач частоти, щоб він найбільш повним чином відповідав вашим виробничим потребам? Існує маса параметрів, за якими розрізняються типи перетворювачів. Наприклад, по потужності підключається двигуна, за конструктивними особливостями самого перетворювача, вихідному струму, можливості винесення пульта управління і так далі. Однак, головних параметрів всього кілька.

ОСНОВНІ ПАРАМЕТРИ ВИБОРУ ПЕРЕТВОРЮВАЧА ЧАСТОТИ


 • Номінальний вихідний струм. Цей показник перетворювача повинен бути рівний номінальному струму електродвигуна.
 • Вихідна потужність перетворювача. Вона повинна бути рівною або більшою, ніж потужність двигуна.
 • Типова серія перетворювача (насосний, векторний, загальнопромисловий).
 • Діапазон і точність регулювання швидкості механізмів, що обертаються. Чим більше передбачуваних перепадів швидкості, тим вище повинні бути дані показники.
 • Ступінь точності підтримки моменту обертання на валу двигуна. Чим більше вимог до точності, тим менше повинен бути показник відхилень.
 • Здатність до перевантажень. Чим більше очікуваних перевантажень, тим вище повинен бути відсоток перевантажувальної здатності.
 • Наявність гальмівного модуля і гальмівного резистора (якщо є необхідність).
 • Доступний ремонт перетворювача частоти.

 • Для початку можна обмежитися першими трьома пунктами, тому що інші чотири більше відносяться до векторних перетворювачів. Саме векторні перетворювачі призначені для роботи в найбільш жорстких умовах з високими навантаженнями. Вони забезпечують найвищу точність регулювання швидкості там, де це принципово (прокатні стани, екструдерні лінії, металообробні верстати, ліфти і підйомники). Вони найточніше підтримують момент обертання на валу двигуна. Правда, при частих і істотних коректувань швидкості обертання слід вирішити проблему альтернативного охолодження двигуна. В асинхронних двигунах охолоджуючий вентилятор отримує енергію від обертання валу. При істотному уповільненні обертання валу знижується і ефективність охолодження двигуна, що може привести до перегріву.

  Siemens

  Hnc electric

  Control
  techniques

  У свою чергу, насосні перетворювачі найменш пристосовані до високих навантажень і використовуються там, де їх зазвичай немає. Це обладнання з перекачування повітря і рідин (насоси, компресори, вентилятори). Використовується в системі водопостачання, кондиціонування, вентиляції, тобто там, де не потрібно часта зупинка механізмів або зміна швидкості роботи двигуна. Насосні перетворювачі дешевше всіх інших за рахунок зниження здатності до перевантажень (зазвичай вона в межах 15-20 відсотків), відсутності додаткових гальмівних пристроїв і спрощеного скалярного методу управління (просте підтримання постійного співвідношення напруги і частоти в усьому виробничому діапазоні швидкостей). Перетворювачі загальнопромислового застосування є найбільш універсальними і легко адаптуються під різні типи навантажень. Саме вони і набули найбільшого поширення на виробництві, потрібно переміщати щось більш важке, ніж повітря при кондиціонуванні, але не потрібна висока точність руху, як, наприклад, на металорізальних верстатах. Всі інші параметри вибору, такі як форма, розмір, колір, можливість винесення пульта управління, вирішуються виходячи з конкретної ситуації, і на показники роботи обладнання не впливають.

  Замовити діагностику