Разом до перемоги! Слава Україні!!!

Гарантуємо знижку 10% від рахунку конкурентів

Ремонт сервоприводів

Сервопривід — пристрій, що дозволяє точно переміщати механізм у просторі за заданими параметрами. Завдяки негативному зворотному зв'язку, за допомогою якого відбувається керування приводом, можна встановлювати необхідну частоту обертання валу та задавати положення в градусах.

Мотор, блок керування та датчик є основними компонентами пристрою, здатного реалізовувати високоточні динамічні процеси. Керування сервоприводом здійснюється через друковану плату, до якої приєднані двигун та датчик.

Розрізняють аналогові та цифрові приводи. Пристрої мають схожий вигляд, але розрізняються способом керування двигуном. В аналогових системах для керування мотором використовуються мікросхеми, а в цифрових сервоприводах параметри двигуна задаються за допомогою мікропроцесорів. В обох випадках механізм приймає та аналізує імпульси, тільки на мікропроцесор вони надходять з частотою в 4 рази більшою, ніж на мікросхему, тому у цифрових приводів більш чітка реакція на сигнали управління.

Перевага цифрових моделей полягає в здатності утримувати постійний крутний момент, високій точності позиціювання, оперативному керуванні пристроєм.

Сервоприводи широко використовуються в робототехніці, машинобудуванні, авіамоделюванні, металургії. Вони застосовуються у всіх автоматичних системах, в яких потрібно забезпечити необхідну позицію, швидкість і момент. Це можуть бути засувки, верстати, інструменти, різні прилади, промислові швейні машини, пакувальні пристрої, поліграфічні верстати, верстати з ЧПК.

Як ми працюємо:

1

Відправлення

Наші клієнти відправляють нам обладнання «Новою поштою» і через 1–2 дні воно у нас

2

Діагностика

Протягом 1–2 днів наші інженери виявлять несправність і складуть план ремонтних робіт

3

Комерційна пропозиція

Ви отримаєте висновок щодо несправностей вашого обладнання та комерційну
пропозицію з кошторисом на ремонт

6

Запуск

Ми консультуємо вас до, під час і після запуску обладнання, щоб відновлення
процесу пройшло якомога успішніше

5

Ремонт

Ми в найкоротші терміни відремонтуємо ваше обладнання, щоб ви могли забезпечити
відновлення виробничого процесу

4

Ваше рішення

На підставі цих документів ви приймаєте рішення про доцільність ремонту

  • icon

    Відправлення

    Наші клієнти відправляють нам обладнання «Новою поштою» і через 1–2 дні воно у нас

  • icon

    ДІАГНОСТИКА

    Протягом 1–2 днів наші інженери виявлять несправність і складуть план ремонтних робіт

  • icon

    Комерційна пропозиція

    Ви отримаєте висновок щодо несправностей вашого обладнання та комерційну пропозицію з кошторисом на ремонт

  • icon

    Ваше рішення

    На підставі цих документів ви приймаєте рішення про доцільність ремонту

  • icon

    Ремонт

    Ми в найкоротші терміни відремонтуємо ваше обладнання, щоб ви могли забезпечити відновлення виробничого процесу

  • icon

    Запуск

    Ми консультуємо вас до, під час і після запуску обладнання, щоб відновлення процесу пройшло якомога успішніше

Як перевірити сервопривід на працездатність

Кожна модель приводу має свої характеристики, які повною мірою проявляються в процесі виконання пристроєм своєї функції. Якщо в роботі двигуна або при застосуванні модуля керування помічаються несправності, необхідно провести діагностику приводу.

Сервоприводи складаються з апаратної та програмної частин, тому перевірка працездатності пристроїв виконується в кілька етапів. Спочатку конструктивні елементи обмацуються й оцінюються візуально на наявність дефектів і пошкоджень. Потім перевіряються функціональні можливості приводу за допомогою спеціальних приладів або на стенді.

Тестери сервоприводів визначають крайні кути, мінімальний крок, швидкість пересування, наявність деренчання, тертя, перевіряють хід вільних елементів, фіксацію ротора. Сучасні прилади дають можливість запустити привід, щоб перевірити його роботу, не знімаючи з моделі, а також відрегулювати двигун під власні потреби.

Сервопідсилювач належить до електронної частини приводу. Для перевірки його справності необхідні спеціальні інструменти та знання, тому краще скористатися послугами кваліфікованих фахівців у сервісному центрі.

Конструктивні особливості та ремонт сервоприводу

Тривалий час у промисловій галузі використовувався сервопривід постійного струму, блоком керування якого служили магнітні підсилювачі, транзисторні регулятори, а для системи зворотного зв'язку використовувалися аналогові тахогенератори. Привід було складно регулювати, наявність щіткових струмознімачів знижувала надійність мотора.

Технічний прогрес подарував електронним приладам мікроконтролери, що зменшило габарити приводів і поліпшило їх динамічні характеристики. Перехід до асинхронних і синхронних моторів підняв виробничу галузь на новий щабель. Пристрої з мікроконтролерами широко застосовуються у верстатах з числовим програмним керуванням, дозволяючи дуже точно виконувати поставлені завдання, автоматизувати робочий процес.

З огляду на конструктивні особливості двигунів і модулів керування ними, ремонт сервоприводу може бути пов'язаний з проблемами механічної частини, а також з несправностями електронних схем. Перевірка та заміна модулів апаратної частини приводу не завжди повною мірою усуває несправність, додатково може знадобитися діагностика програмного забезпечення з подальшим перепрограмуванням мікроконтролера.

Сервопривід для ЧПК ремонтується комплексно в особливому порядку з використанням спеціалізованого обладнання та залученням інженерів з певними навичками, що можливо тільки в умовах сервісного центру.

Сьогодні у виробничій галузі застосовуються приводи від різних світових виробників. Вони мають різноманітну архітектуру апаратного і програмного забезпечення і вимагають особливого підходу в ремонті.

Сервоприводи Simodrive від компанії SIEMENS широко застосовуються в обробних верстатах, відповідаючи всім економічним і технічним вимогам. Пристрої складаються з функціональних, простих у налаштуванні модулів, мають зручний інтерфейс. Моделі якісні, відмінно справляються з поставленими завданнями, але внаслідок інтенсивної експлуатації ремонт Simodrive все ж таки не виключений. У «Ампер Сервіс» можливий ремонт або заміна компонентів приводу з використанням сучасного високоточного обладнання, а також відновлення програмних налаштувань за допомогою спеціального програмного забезпечення. Перевірка приводу після ремонтних робіт виконується на стенді під відповідним навантаженням.

Ремонт SINUMERIK

Система Sinumerik використовується в токарних і фрезерних верстатах, машинах для обробки дерева, скла, кераміки, в підіймально-транспортному обладнанні, в обгорткових автоматах, друкованих машинах. Сервоприводи мають міцну конструкцію та сучасний цифровий інтерфейс, велику кількість функцій. Діагностика та ремонт Sinumerik можуть виконуватися тільки в спеціальних умовах. Необхідне обладнання та професійні майстри є в компанії «Ампер Сервіс». Для кожного пристрою складається окремий план відновлювальних робіт.

Ремонт FANUC

Японська компанія Fanuc для автоматизації промислового устаткування пропонує велику кількість сервоприводів, що відрізняються простотою експлуатації, економною витратою електроенергії, малими розмірами. Приводи ідеально поєднують у собі показники точності, крутного моменту, потужності. По ряду причин пристрої можуть виходити з ладу, вимагати відновлення зламаних компонентів, перепрограмування. Прилади мають складну конструкцію, сучасну плату керування, але досвідчені майстри відповідної спеціалізації прекрасно справляються з заміною елементів, налаштуванням параметрів, програмуванням, тому ремонт Fanuc проводиться швидко і з хорошими результатами.

Сьогодні сервопривід — це розумний, легко керований елемент, за допомогою якого можна реалізувати безліч творчих проєктів, автоматизувати більшість виробничих процесів. Фахівці компанії «Ампер Сервіс» знають все про технологічні особливості приводів різних марок, тому допоможуть відновити працездатність будь-якого пристрою, виконавши весь спектр робіт якісно та в обумовлений термін.

Замовити діагностику