Разом до перемоги! Слава Україні!!!

Гарантуємо знижку 10% від рахунку конкурентів

Що таке перетворювач частоти?

Перетворювач частоти, він же частотний перетворювач, який використовується в радіоелектроніці, - це пристрій, що складається з гетеродина, змішувача і смугового фільтра. Останнє входить до складу пристрою не завжди, але досить часто. Цей пристрій використовується в радіоприймачах (тих, що влаштовані по супергетеродинной схемою), а також в синтезаторах частот, радіопередавачах, радіовимірювальних приладах. Зокрема, в аналізаторах спектра, селективних вольтметрах, девіометрах, модулометрах і інших.

Тобто практично скрізь, де генерується і формується радіосигнал, і де може виникнути необхідність перетворення частоти. Конструктивно буває виконаний у вигляді одного блоку, двох блоків (гетеродин і змішувач + смуговий фільтр) або ж трьох блоків, де кожен пристрій укладено в окремий корпус. Третій варіант застосовується в пристроях для вимірювання послаблень. Для того щоб розібратися, як працює перетворювач частоти, слід детальніше ознайомитися з його пристроєм.


ГЕТЕРОДИН

Гетеродин являє собою генератор сигналу синусоїдальної форми. Він може бути або настроюється, або мати фіксовану частоту.

ЗМІШУВАЧ

Змішувач є нелінійним електронному пристроєм. Тут і відбуваються основні процеси. А саме, утворюються комбінаційні гармонійні коливання, частоти яких складають суму або ж різниця частот гармонійних коливань (гармонік) вхідних сигналів. Або ж кратних частотах вихідних гармонійних коливань. Так чи інакше, але в результаті амплітуди комбінаційних гармонійних сигналів пропорційні амплітудам вихідних гармонійних коливань. І, таким чином, кожен отриманий набір комбінаційних гармонік є еквівалентним спектру вхідного сигналу, зрушеного по частоті. На цьому і заснований принцип дії приватного перетворювача.

ШТАБОВИЙ ФІЛЬТР

Штабовий фільтр виконує функцію селекції потрібного набору гармонійних сигналів. Наявність смугового фільтра значно удосконалює роботу частотного перетворювача. Після того, як вдалося розібратися з принципами функціонування даного пристрою, саме час з'ясувати, чим же відрізняються частотні перетворювачі.

ХАРАКТЕРИСТИКИ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ПО ЧАСТОТНИМ ВЛАСТИВОСТЯМ


  • З перебудовуваним гетеродином. Вони мають фіксоване значення несучої вихідного сигналу. Це найбільш часто зустрічається варіант в радіоприймачах, вимірювальних приладах. В цьому випадку до частотним параметрами відносяться діапазон перебудови гетеродина (як наслідок, діапазон вхідних сигналів), а також значення несучої вихідного сигналу.
  • Перетворювачі з фіксованим гетеродином. Такі пристрої зустрічаються рідше. Тут до частотним параметрами відносяться такі, як допустимі значення частоти вхідного сигналу і, відповідно, значення величини переносу спектра.
  • ХАРАКТЕРИСТИКИ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ПО ВНУТРІШНІМ ПАРАМЕТРАХ


  • Крутизна перетворення. Так називають відношення амплітуди вихідного електричного струму до амплітуди напруги вхідного сигналу. Вимірюється при (при закороченном виході.
  • Внутрішній коефіцієнт посилення. Так називають співвідношення амплітуди напруги і амплітуди напруги вхідного сигналу.
  • Коефіцієнт шуму перетворювача.

  • Зауважимо, що відмінності за внутрішніми параметрами залежать від різновиду нелінійного елемента, використовуваного в змішувачі. Ось, в цілому, і все, що слід знати про принципи пристрою, роботи і призначення частотного перетворювача. Облік даних показників допоможе вам зробити правильний вибір.

    Замовити діагностику